top of page

Розрахунок «Чорний Тюльпан». Позивний командира розрахунку «МАК». 517 батальйон «Поліська Січ».


Командир “Мак” і розрахунок «Стугни» «Чорний тюльпан», зумів за 7 днів боїв знищити 13 одиниць ворожої техніки. «Довго думали, як назвати розрахунок, і командир вирішив так. Там де ми мешкали, на ганку росло багато квітів і серед них один тюльпан, і то чорний, то так і назвались» - розповідає оператор «Стугни».

Командир про своїх хлопців каже так: “Потужні, вмотивовані, хоробрі та енергійні”. Командир розрахунку один із найдосвідченіших військовослужбовців, навчає стрільби інших та намагається допомагати усім.


Розрахунок «Чорний тюльпан» починав свій бойовий шлях із Луганського напрямку, де і показав клас нищення ворога. Одразу по прибуттю в Лиман отримав позицію для роботи.


«Мак», як командир, показав себе відповідальним, рішучим та сміливим. Одного разу по українським позиціям стріляли три ворожі танки. Поряд було поранено бійця з іншого підрозділу. Тоді «Мак» надав першу домедичну допомогу та організував евакуацію пораненого.

Тоді ж, з квітня, почали роботу зі «Стугною» та потрапили під обстріл ворожого РСЗВ. Цілий тиждень шукавали необхідні позиції, прицілювались, а з 2 травня почали інтенсивно нищити ворожу техніку.

За 7 днів розрахунком було знишено 13 одиниць техніки. В 1-ий день - 3 БТР та 1 танк; 2-ий день - 1БТР, 1 танк; в третій день - 3 танки; в 4-ий - 1 танк та 1 БТР. В останній день змогли одним пострілом (!) поцілити в 2-і бронемашини «Тигр». Пізніше «Чорний тюльпан» ліквідував автомобіль «Урал» з особовим складом.


Кожен боєць в розрахунку цінний - бо бути протитанкістом не легка справа. Розрахунок «Стугни» мусить вийти на позицію непоміченим, переміщаючи важке обладнання, яке сумарно важить 104 кг, включаючи 1 ракету (30 кг). Проте ракет має бути не одна! Непомітне переміщення важкого комплексу - випробування на витривалість для усього розрахунку. Далі пристосування тав довге спостереження, яке може зайняти декілька днів, та разючі удари. Тому «Чорний тюльпан» - це майстри своєї справи: умілі, сконцентровані, сильні, витривалі.

bottom of page