top of page

До відома користовучів Starlink на прифронтових територіях

Російськи загарбники почали використовувати мобільний комплекс пеленгації "Борщевик" для триангуляції та визначення положення оригінальних WiFi роутерів з комплектів Starlink.


Якщо конкретніше, то в описі виробник декларує, що ніби як комплекс «Борщевик» визначає положення терміналів Starlink, насправді ж, він фізично сканує лише WiFi діапазон та здатний визначити місцезнаходження WiFi роутерів та точок доступу. Якось визначити місцезнаходження самого терміналу Starlink (котрий вбудовано у "тарілку") він не здатний фізично!


Отже використання терміналів Starlink разом із штатним WiFi роутером може нести небезпеку визначення позиції ворогом, про що вже писали. Термінали, котрі використовуються без WiFi, наприклад через RJ45 Ethernet кабель, таку можливість вилучають.


Варто відзначити, що такі пеленгаційні комплекси здатні виявити та локалізувати будь які WiFi мережі, у т.ч. тих WiFi роутерів чи точок доступу, котрі використовуються замість оригінальних Starlink. Тобто зберігається давно відома небезпека локалізація WiFi мереж ворогом. Але при використанні типового WiFi обладнання інших виробників у ворога не буде розуміння, чи ця WiFi мережа якось пов'язана із терміналом Starlink.


Варто враховувати ці реалії у плануванні позицій підрозділів, та у використанні WiFi обладнання на прифронтових територіях.


Засобів пеленгації та локалізації самих терміналів супутникового зв'язку Starlink, на їх частотах взаємодії із супутниками Starlink, наразі не існує.


Доступні наразі технічні засоби дозволяють це робити на відстані максимум декількох сотень метрів при ідеальних умовах та використанні комплексу дорогого та специфічного обладнання. На більшій відстані така пеленгація вже не можлива.


Слава Україні!

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page