top of page

Боєць Бригади Богуна прикрасив шпальту New York Times

Путін змусив Росію і світ годинами чекати на виступ, який так і не відбувся.

Солдат бригади Богуна у Куп'янську, де українські військові останніми днями відкинули російські війська через річку Оскал. Ніколь Танг для The New York Times.


Представники російських державних ЗМІ, затамувавши подих, рекламували майбутню промову протягом кількох годин у вівторок. Ходили чутки, що він може оголосити про якусь ескалацію війни, як він погрожував на прес-конференції минулого тижня.

А потім… оголосили, що відкладається.


- Ти чекаєш? Про це у вівторок о 21:37 за московським часом написала у Telegram редактор пропогандиської телекомпанії RT Маргарита Сімоньян.


«Йди спати», — написала вона через 42 хвилини.


Офіційних пояснень Кремля з приводу того, чому виступ було відкладено, і навіть про те, що його взагалі було заплановано, не надходило. Але наближаючись до дня, коли російська окупаційна влада в чотирьох українських областях оголосила про «референдуми», починаючи з п'ятниці, про приєднання до росії, туди-сюди телеграфом телеграфували запаморочливу швидкість — і очевидну імпровізацію — з якою Кремль планує свої наступні кроки.


Аналітики кажуть, що референдуми стануть прелюдією до анексії території росією, після чого Москва може заявити, що розглядатиме будь-які подальші напади на ці регіони, частина яких все ще контролюється Україною, як напад на саму росію, де вона буде загрожувати ядерною відплатою.


Крім того, у вівторок російський парламент ухвалив закон, що вводить до кримінального кодексу росії поняття «мобілізація» і «військовий стан», що ще більше розпалило чутки про те, що путін може офіційно оголосити війну і провести загальнонаціональну мобілізацію. Переклад на рідненьку від "Барда", переклад довільний.Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page